Tak poďme nato moji milí

Autor: Aleš Solár | 26.1.2012 o 22:33 | (upravené 26.1.2012 o 23:18) Karma článku: 7,55 | Prečítané:  1171x

Človek vedie celý život boj. Boj dobra a zla, lásky a nenávisti. Stále máme v ruke dve karty. V každej a jednej životnej situácii. Často sme v rozpakoch, hodení medzi mlynské kolá, v ktorých sa máme usmievať, keď to práve nejde, plakať kedy sa nám nechce. Chcem tu v skratke predstaviť prečo som sa nakoniec dal na boj a prečo verím, že to čo robím má zmysel.

V  roku 2009 som sa vrátil na Slovensko po dvojročnom pôsobení v Poľsku. Vrátil som sa plný energie a elánu, ktorý mi ako životnému optimistovi nezmizol dodnes. Živo som sa od začiatku zaujímal o dianie v mojej rodnej Starej Ľubovni a videl som, že potrebuje vdýchnuť život do umierania, nový vietor do plachát, pozametať  špinu naokolo. Nie je to ľahké, ale postupne to ide. Nikdy som sám seba nenazýval politikom a keď mi tak niekto z času na čas povie, stále s tým slovom akosi bojujem. Som však mestským poslancom v Starej Ľubovni, takže sa s tým stretávam často. Možno to bude znieť hlúpo a naivne a mnoho z Vás len mávne rukou, ale ja skutočne nie som v „politike" preto, aby som sa nabalil. Egoizmus mi akosi stále chýbal v povahových črtách. Prostredie v ktorom žijem ma prirodzene ako aktívneho človeka tlačí riešiť veci. Stará Ľubovňa nie je mesto a Spiš nie je región, kde by sme mohli ráno chodiť do kaviarne a rozprávať sa o veciach typu, či idem po práci na nákupy do Auparku alebo do Ikei. Je to tu o každodennom boji moji milí.

Rozhodol som sa kandidovať do Národnej rady za stranu Sloboda a Solidarita. Zase možno mnohí popod fúzy poviete, že takých tu už bolo. Prečo vlastne kandidujem?

  • Pretože si myslím, že gorily by sa mali vrátiť do džungle a nechať miesto ľuďom.
  • Pretože som presvedčený, že regionálnym problémom rozumejú ľudia z regiónov a tí by tam mali mať zastúpenie.
  • Pretože neverím na prázdne slová o istote.
  • Pretože viem, že náš región má vážny problém s rómskou otázkou a nie je nikto kto by buchol po stole a povedal bez práce nie sú koláče.
  • Pretože sa nebojím boja za dobro.
  • Pretože mám životný optimizmus a viem poukázať na zlo.

Možno ste sa niektorí pousmiali, iní si poplakali a ďalší ste tieto slová zobrali vážne. Budem rád, že v prípade, ak nepríde tohto roku koniec sveta, sa Slovensko nadýchne vďaka mladej generácii, ktorú reprezentujem do nového maratónu za lepšiu krajinu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Únos. Film, ktorý vznikol napriek výstrahám právnikov

Pri nakrúcaní prvého slovenského trileru bola aj mama Roberta Remiáša.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.

TECH

Akadémia vied má päť slabých ústavov, dva špičkové

Päť ústavov nestojí na pevných základoch.


Už ste čítali?